Ogłoszenia parafialne 21.07.2024 r.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz.17.00
* Zwykle okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą oraz w czwartki w czasie adoracji.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50.

25 lipca czwartek wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszy Św. wieczornej w Dobiegniewie błogosławieństwo dla kierowców i podróżujących oraz  poświecenie pojazdów.  W przyszłą niedzielę modlitwa za kierowców i poświecenie pojazdów po Mszy Świętej o godz. 11.30. W kościołach filialnych modlitwa za kierowców i podróżnych oraz poświecenie pojazdów
w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej.

W piątek 26 lipca w liturgii wspominamy  świętych Joachima i Annę – rodziców Najświętszej Maryi Panny.

27 lipca w  sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza – Przyjaciół Jezusa.

W czwartek 1 sierpnia ok. godz. 12.00 gościmy w naszej parafii pielgrzymów  Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie i Paniom, które przygotują posiłek oraz Paniom, które upieką ciasto. Ciasto można przynosić do kuchni w szkole od godz. 8.00. Bóg zapłać wszystkim za pomoc i za złożone ofiary.

W sobotę 3 sierpnia planujemy zorganizować nad Jeziorem Wielgie piknik parafialny. Wszelkie osoby, które pragną pomóc w organizacji, upiec ciasto lub przekazać  losy na loterię fantową prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Więcej informacji będzie dostępnych w najbliższych dniach na stronie parafialnej oraz na Facebooku.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7610 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5172 zł,  w Mierzęcinie - 370 zł, w Chomętowie – 570 zł i w Słonowie - 398 zł.

W sierpniu na konto parafialne wpłynęło 1100 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy bardzo Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy w każdą niedzielę i święta składają ofiary na tacę oraz wpłacają na konto parafialne.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) „Kto tęskni za PRL- lem?” oraz o szczycie NATO oraz decyzjach w sprawie Ukrainy.  W „Niedzieli” ważny artykuł: „Maryja ponownie przemówiła”  W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

20 lipca 2024