Ogłoszenia parafialne 20.10.2024 r.

* Zwłaszcza w październiku codziennie odmawiajmy Różaniec, w naszych domach, w kościołach,

przy kapliczkach i krzyżach. Różaniec z Matką Boża możemy odmawiać zawsze i wszędzie!

* W kościele pw. Chrystusa Króla wspólna modlitwa różańcowa od godz. 17.30 – zapraszamy.

* Pamiętajmy o Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00.
* Zwykle okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą oraz w czwartki w czasie adoracji.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę oraz litania  do św. Józefa  we wtorek
  o godz. 17.50.

* Dzisiaj niedziela misyjna – taca na działalność misyjną Kościoła.

* Za tydzień w niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia własnego Kościoła.

Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 8500 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 4792 zł, w Mierzęcinie - 610 zł, w Chomętowie – 495 zł i w Słonowie - 560 zł.

We wrześniu na konto parafialne wpłynęło 1860 zł.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chcemy z wiarą i miłością pamiętać
o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św. oraz w modlitwie wypominkami.

Pamiętajmy o zmarłych krewnych i znajomych, o dobroczyńcach naszej parafii, duszpasterzach, nauczycielach i obrońcach Ojczyzny. Kartki wypominkowe są dostępne na stoliku pod chórem. Na kartkach prosimy o wyraźne napisanie imion zmarłych oraz, miejscowości w której mają być odczytane. W Dobiegniewie prosimy o podanie też nazwy ulicy. Bóg zapłać za ofiary z wypominek, które przeznaczone są na cele diecezjalne i parafialne.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie,
w kopertach oraz wpłacają na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy opiece św. Józefa.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w ”Gościu” „Rocznica śmierci księdza Jerzego, „Wojciech Szczęsny – z emerytury na piłkarski Olimp”. W „Niedzieli” „ Przysłowia z biblii”, „Zacieranie pardwy o księdzu Jerzym Popiełuszko”. W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

19 października 2024